Med Groupin johtoryhmä

Med Groupin johtoryhmään kuuluu toimitusjohtajan lisäksi kaksi keskitettyjen toimintojen johtajaa sekä kolme liiketoimintajohtajaa.

 

Kari Virta

Kari Virta 

Toimitusjohtaja

kari.virta@medgroup.fi

 

Sanna-Mari Ovaska

Sanna-Mari Ovaska

Talousjohtaja, Talous ja hallinto

sanna-mari.ovaska@medgroup.fi

 

Anton Helander

Anton Helander

Kehitysjohtaja, Liiketoiminnan kehittäminen

anton.helander@medgroup.fi

 

Anders Gylling

Anders Gylling

Liiketoimintajohtaja, Yksityiset suun terveydenhuollon palvelut

anders.gylling@medgroup.fi

Leo Helenius

Leo Helenius

Liiketoimintajohtaja, Julkisen terveydenhuollon palvelut

leo.helenius@medgroup.fi

Minna Toiviainen

Minna Toiviainen

Liiketoimintajohtaja, Kotiinvietävät palvelut

minna.toiviainen@medgroup.fi